2013 Summer Semester Dean's List

Ethan Ananny BMET
Sydney Acard BINT
Ashley Alberts BFPM
Majed Aljarrash BSCM
Nicholas Anastasio BSCM
Colleen Anderson BPM
Marc Anderson BCOT
Haylee Bacik BSCM
Michael Balzotti BMET
Derek Bancewicz BMET
Joshua Bancroft BSA
Samuel Barbosa BBCM
Beth Bardsley BCET
Mike Basch BBCM
Christopher Battaglia BSA
Andrew Beale BMET
Kristen Benjamin BFPM
Jordan Biggar BSM
Anthony Bisceglia BCOT
Paul Blanchard ABCM
Daniel Blum BSCM
Kyle Bohin BSM
Eric Boiselle BMET
Gennaro Bonfiglio BMET
Brianna Bonfiglio BFPM
Magda Borowy BSA
Kevin Boya BSCM
Scott Bradrick BSCN
Nicholas Bratsis BPM
John Breda BSA
Thomas Breese BCOS
Karyn Bremilst BPM
Joseph Brennan BBCM
Ashley Bressette BSA
Malikah Brinson ABC
Chase Brown BCOS
Zachary Brusca BCET
Richard Bryn BMET
Michael Buonincontra BSCE
Michael Burke BPM
Patrick Butler BMET
Paul Cacciola BSA
Daniel Cameron NMA
Michael Cameron NMB
Emilio Cardarelli BSA
Peter Cataldo BSA
Alex Chan BCOS
Christopher Chase ABCM
Jason Chelotti ABCM
Kevin Chen BCOS
Samantha Chipman BIND
Timothy Chouinard BFPM
Joseph Cicconi BSCM
Brendan Cioto BSCE
Alexandre Clement BCOS
James Clough BSCE
Thomas Cloutier BIND
Enri Cobani BSEE
Mario Cocchi BMET
Nicholas Cody BSCM
Christopher Cole BEET
Nicholas Cole BCOS
Allison Collins BINT
Shelby Colvin BFPM
Martin Conserva BBCM
Peter Cook ACMU
Adam Crocker BPM
Deven Cruikshank BPM
Kacy Cunningham BSA
Wayne Curley BBCM
Kenneth Curran BMET
Timmy Da Costa BSCM
Thomas Dahill BBCM
Ryan Decotis BFPM
Jonathan Deery BCOS
David Desaulniers BPM
John Devlin BSCE
Paul Dias BCOT
Brandon Dilgard AENT
William Doherty BPM
Taryn Doherty BSCM
Vahram Dolukhanyan BPM
Meaghan Doyle BFPM
William Draney BIND
Michael Duffy BSA
Nicolas Dujour BPM
Charles Earl-Hansen BSA
Samuel Elias BEET
Daniel Ethier BEET
Fred Falcone BSCE
Francklin Farel BBCM
Brandon Fernald BPM
David Filar BIND
Keon Finklea BPM
Sean Flanigan BBCM
Gavan Fletcher ACMU
Jillian Flynn BSA
Pauline Foley BPM
Tiffany Fonce BINT
Ryan Forest BSCN
Cullen Franz BBCM
Michael Frias BCET
Brayan Fulcar BMET
Faith Gagliardi BSM
Joseph Galeas AAT
Daniel Gallo BPM
Charles Gambale BSCM
Alexandro Garcia BCOS
Michael Garofalo BBCM
Avetis Ghukasyan BCOS
Ralph Giangregorio BCOS
Cody Gibb BSCE
Corey Gibbons BSA
James Gibbons BSA
Paul Gibbons-Neff BMET
Josh Gikis BMET
Aaron Gilbert BMET
James Gillespie BCOS
Robert Giovannani BMET
Alexandra Giunta BSCN
Alexander Glover BCOS
Stephanie Goldsack BSA
Kathleen Gonzalez BINT
Sean Goodwin BSCN
Patrick Gouveia BMET
Stephanie Greenlaw BSA
Jeffrey Guilherme BMET
Stanley Gwara NMB
Christine Halloran AAT
Derek Hand BMET
Michael Hartmann BMET
Erin Hartmann BSA
Malik Hector BCOS
Colby Higgins BIND
Thomas Hoctor BEET
Patrick Hodgdon BCET
Richard Holland BSCN
Justin Holland BSCN
Shawn Holt BBCM
Timmy Huang BCOS
Thomas Hurley AENT
Zackary Hyder BCOS
Joseph Iacobucci ACMU
Fiona Imami BFPM
Brian Ingalls AENT
Stephen Ingalls AENT
Shaun Jameson BSM
Abigail Janson BINT
Perry Jean-Francois BFPM
Simon Jiang BMET
Joseph Jochimsen BCOS
Austin Johnson BSCN
Patrick Johnson BMET
Lakeisha Jones ABCM
Thomas Julian BSCE
Vincent Kaba BPM
Mahmoud Kaddour BCOS
Steven Kalucki BMET
James Kane AENT
Stanislav Karachev BMET
Omar Kattan BMET
Andrew Kefalis BPM
Thomas Keleher BBCM
Nicholas Kelly BSCM
Zachary Kemmer BCET
Steven Kent BPM
Daniel Keough BPM
Kendra Kerr BSM
Hagop Keshishyan BEET
Don Keuth BEET
Samuel Kim BCOS
Jayson Kimball BMET
Gary Kirk BPM
Samuel Kline BCOS
Jeffrey Krebs BBCM
Todd Kronenberg BCOS
Angela Kuketz BPM
Adam Kwok BCOS
Adnane Laaroussi BPM
Joshua Labeau BSA
Calvin Lam BCOS
Abigail Laperle BINT
Jaymes Larkin BBCM
Ryan Lavorati BCET
Teresa Le BSA
Amy LeDoux BSA
Paulina Leech BMET
Ryan Lekstrom BSM
Jin Lem BSCN
Andrew Lemaitre BMET
Benjamin Lenart BIND
Trent Lennon BCOS
Jillian Leo BSCN
Joseph Liberty BMET
Skyler Lindsey BSCN
Travis Lombardi BSA
Victoria Lowell BSA
Gabriel Lozano BMET
Douglas Lunnie BMET
Christopher MacCready BMET
Richard Madden BCOS
Joseph Magandazi BBCM
Murat Mahmutovic BBCM
Lindsay Malatesta BIND
Ross Malin BMET
Brian Mangiamele BSCE
Vadim Manokhin BCOS
Alfonso Martiniello BCOS
Joseph Masello BPM
Michael Mathews BBCM
Kevin May BMET
Nicholas Mayo BSCN
William McCracken BCET
Paul Mcdonald BBCM
Patrick McGee BCOS
Sean Mcguirk ACMU
George McMahon BBCM
Bryce McOsker BCET
Quinn Mctiernan BCOS
Phillip Mealy BMET
Brandon Menne BPM
Alex Messina BMET
Gianfranco Michienzi BMET
David Miller BCOS
Jason Miller BFPM
Amaly Miranda BIND
Gregory Mitrano BCOS
Brenna Mizuno BINT
Alyssa Molinaro BIND
Matthew Monteiro BSME
Heather Morse BSA
Robert Moss BCOS
Ryan Moyen BEET
Stephanie Nannariello BIND
Jared Neely BIND
Paige Newcomb BFPM
Bradley Newell BMET
Christopher Newell BMET
Timmy Nguyen BCOS
Angelos Nicolaou BSCM
Timothy Nietupski BCET
David Niquette BCOS
Asafe Nogueira BCOS
Michael Norris BPM
John Norton BPM
Kelly Nygren BPM
Michael O'Brien BCOS
Gabriel Ochoa BMET
Ijuna Omard ACMU
Amanda O'Neil BSCN
Caitlin Pandolph BSA
Rafael Parra Zoquier BSCN
Adam Parsons BSA
David Patch BMET
Arth Patel BSCM
Krzysztof Pelczar BBCM
Justin Pelletier BCET
Phillip Pereira BMET
Abraham Perkins BMET
Zachary Perry BEET
Megan Petrillose BCOS
Anthony Pisello BCOT
Matthew Pivnick BCOS
Benjamin Plotner BSEE
Rebecca Polhamus BINT
Kristopher Porter BPM
Leonard Pratt BCOS
Victor Proops BSA
Troy Puchini BMET
Christopher Pyman BSCE
Thomas Quinlan BMET
Julie Rahilly BSA
Thorsten Rapp BSCN
Richard Razumny BSCN
Everett Rego BPM
Bryan Reid BMET
Joshua Rice BMET
Martin Ridge BBCM
Michael Ripley BBCM
Jesus Rivera BMET
Raul Rivera AAT
Craig Roach BPM
Juan Rodriguez Martinez BCET
Joseph Rosinski BSM
Nelson Rosonina BPM
Aaron Roy BEET
Reed Rushing BSME
Jesse Safran BSME
John Paul Saikali BSCN
Kyle Salamone BSCN
Paul Saraceno BCOT
William Schulze ABCM
Benjamin Sewards BCOS
Gregory Sherwin BSA
Kimberly Silva BIND
Kristi Silva BPM
Troy Simonds BPM
Bradley Simonsen BSM
Jared Siraco BCOS
Marcin Slaczka BMET
Frank Sledge BPM
Matthew Smelcer BCOT
Brendan Smith BPM
Rebecca Smith BFPM
Nahum Solomon BCOT
Stephanie Sorbo BSCM
Matthew Sordello BCOS
William Souza BPM
Jackson Spivey BSM
Ethan Sprague BMET
Thomas St Arnaud BPM
Kyle St. George BSCM
Derek Stiles BCOT
Jonathon Stras BSA
Eric Studley BCOS
Kathy Sullivan BPM
Ryan Sullivan BMET
Derek Sullivan BSCM
Michael Sullivan BENT
Turki Suqati BMET
Joseph Surianello BBCM
Wesley Taggett BSCM
Brandon Tansey BSCN
Richard Tevis BPM
Corey Therriault BSCN
Patrick Thompson BIND
Ryan Toland BPM
Brendan Trainor BPM
Zachary Trubow BSCN
Igor Tsybulskiy BCOT
Ed Valcinor BEET
Nathan Varghese BCOS
Joel Vastl BSM
Brian Veltri BSM
Amanda Vicari BINT
Heather Vickery BFPM
Mark Vollinger BCOS
Coerte Voorhees BIND
Andreas Wagner BCOS
Alan Wang BMET
Shalana Ware BPM
Lyford Warren BBCM
Bryan Webb BCET
Danielle Weiler BFPM
Christopher Willis BSCN
Patrick Wing ABCM
Edward Winters BSME
Cole Woiszwillo BMET
Samuel Wong BSCN
Peter Wood BCET
Eric Woodbury BSCM
Michael Wynkoop BSM
Chou Yang BSCN
Andrew Yarber BSCN
Tony Zhang BSEE
Xujie Zhao BSCN
Ryan Zraunig BBCM
Katrina Zuelke BCOT

© Wentworth Institute of Technology   |   550 Huntington Avenue   |   Boston, MA 02115   |   617-989-4590